Drogi /

Kataloguj swoje książki i rozmawiaj o nich z innymi! Zostań częścią książkowego podziemia.

O nas

Pochwal się swoją półką i kontroluj jej stan. Zostań własnym bibliotekarzem i podglądaj zbiory innych. Poznaj ludzi, którzy czytali to co lubisz. Kata ...

Samotność Strategiczna - Historyczna szansa czy konieczność?


“Rozwijanie narodowych ambicji wymaga zaangażowania całego narodu w zdobywanie wiedzy o świecie i wspólnej woli wpływania na niego: odkrywanie i kontrolowanie, rozumienie i kierowanie.” - Mazarr, którego cytuje Pan Marek jest tylko jednym z kilkudziesięciu specjalistów, którzy tworzą dziesiątki think tanków, które generują setki raportów. Ma się wspaniałe wrażenie, że Pan Marek nie dość, że je przeczytał to jeszcze wyciągnął z nich wnioski.

Te wnioski są niemiłe dla ucha, które przyzwyczajone jest do stabilności, bezpieczeństwa i przeczekiwania. Rosja ma siłę nuklearną, 150 milionów obywateli i presję do przebudowy obecnego systemu. Niestety jej lewarem jest wojskowość. Książka zaznajamia nas ze stanem wojska w krajach europejskich, z możliwościami i taktykami Rosji. Technika odcinania salami, problemy wynikające z rozszerzenia NATO i inne kwestie, które dla laika mogą być trudne lub wręcz odstraszające, mogą być naszym gwarantem bezpieczeństwa. Mając świadomość i wiedzę o świecie w kwestii realiów strategicznych możemy chociażby być bardziej odporni na dezinformację w przypadku próby odcięcia pierwszego plasterka salami.

Paląco przydatna książka, która po przeczytaniu pozwoli nam chociażby lepiej postrzegać codzienność ale i odsłoni palące braki, które przykują naszą uwagę.

PS: Dodaję link do youtube, na którym świetnie wspomniane jest wydobycie gazu i problemy Rosji wspomniane w książce.

O nas

Pochwal się swoją półką i kontroluj jej stan. Zostań własnym bibliotekarzem i podglądaj zbiory innych. Poznaj ludzi, którzy czytali to co lubisz. Kata ...

Tworzone przez

ŁodziDostępne w całej Polsce