1. Narodziny AI i jak zostać pisarzem.


Jak zostać pisarzem? Dobra nowina - już nim jesteś. Będąc wykładowcą, tłiterowiczem, studentem, wykorzystujesz umiejętność pisania każdego dnia. Jesteś też człowiekiem, który żyje w czasach sztucznej inteligencji. Pamiętaj, że tak jak samoloty powstały z podpatrywania ptaków, tak AI powstało z podpatrywania ludzi. Konkretniej z próby opisania sposobu w jaki działa nasz mózg.

Ważną postacią w tym procesie był Patryk Winston, który był naukowcem i specjalistą od AI na Massachusetts Institute of Technology. Poza językami programowania wykładał też umiejętność komunikacji (mówienia). Jego sztandarowy wykład "How to speak" ma na YT 17 milionów wyświetleń (każdy nauczyciel akademicki, jeśli chce lepiej nauczać, powinien się z nim zapoznać).

Skupmy się jednak na książce „Make it clear”, która poza sporą dozą powtórki z wykładów ma też mnóstwo kluczowych informacji i ciekawostek na temat tekstu pisanego. Dowiemy się z niej o możliwościach mózgu, procesach myślowych i spojrzymy na czytelnika z innej perspektywy. Na szczęście nie trzeba znać nawet podstaw informatyki ani sztucznej inteligencji, żeby tę książkę zrozumieć. Może to być świetny prezent dla dziennikarza, wykładowcy czy propagandysty. Przyszłemu pisarzowi może dać kilka wytrychów do mózgu czytelnika, stąd do jego duszy zostaje już tylko krok.

Sprawdź skatalogowane egzemplarze.
Wymieniaj się książkami z innymi.

Skataloguj książki którymi chcesz się wymienić i współtwórz lokalne biblioteczki ze znajomymi.

Book cover photo

O nas

Pochwal się swoją półką i kontroluj jej stan. Zostań własnym bibliotekarzem i podglądaj zbiory innych. Poznaj ludzi, którzy czytali to co lubisz. Kata ...